Przejdź do treści

START

Drodzy Katecheci,

Drodzy uczniowie Szkół Podstawowych,

 

Po utrudnieniach, jakie spowodowała pandemia, wracamy w pełnym zakresie do zorganizowania i przeprowadzenia Olimpiady Wiedzy Religijnej (OWR). Przez wiele ostatnich lat Olimpiada ta była przeznaczona dla uczniów Gimnazjum. Teraz do udziału w niej zapraszamy uczniów Szkół Podstawowych, szczególnie klas VII i VIII.
Każda olimpiada przedmiotowa jest okazją do zdobycia dodatkowej wiedzy, poszerzenia intelektualnych horyzontów, wzięcia udziału w ciekawej rywalizacji z rówieśnikami zarówno tymi ze szkoły jak i poza nią, oraz wygrania ciekawych nagród.
OWR jest organizowana przez naszą diecezję łowicką od prawie 30 lat. Obecna edycja Olimpiady jest dokładnie 28 – uwzględniając czasy gimnazjum. W tym roku hasłem Olimpiady są słowa:

„Młodość i świętość. Wczoraj, dziś i jutro”.

Jako Organizatorzy chcemy, aby uczestnicy zmagań olimpijskich zapoznali się z bogatym dorobkiem Kościoła dotyczącym powołania do świętości, które jest aktualne w każdym wieku i we wszystkich czasach – wczoraj, dziś i jutro. Świętość, z perspektywy Ewangelii, to największy sukces, jaki może odnieść człowiek podczas swojego życia. Bohaterami Olimpiady będą młode osoby, które żyjąc krótko zdołali pięknie odpowiedzieć Panu Bogu swoim życiem na Jego zaproszenie do przyjaźni z Nim, czyli do świętości. Jednym z nich jest niedawno beatyfikowany Carlo Acutis, młody włoski nastolatek, którego mottem życia były słowa: „Nie zmarnować ani minuty”. Młody, radosny, wykorzystujący możliwości Internetu, aby spotykać się z rówieśnikami, inspirować dobrem i mówić o Dobrym Ojcu – Bogu. Ciężka choroba zakończyła jego życie, które mimo że było krótkie było intensywne, piękne i pełne wiary.
Na początku września relikwie tego błogosławionego odwiedzą trzy miasta naszej diecezji: Łowicz, Skierniewice i Kutno. Mamy nadzieję, że uda Wam się przybyć na spotkanie z Panem Jezusem, którego pokochał i któremu zaufał całym sercem bł. Carlo – Wasz rówieśnik.
Zapraszamy Was do udziału w Olimpiadzie Wiedzy Religijnej. Zachęcamy do wyruszenia na niezwykłą wędrówkę ze świętymi nastolatkami. Niech ta intelektualna i duchowa przygoda przyniesie Wam dużo satysfakcji, radości i Bożych pomysłów na czas, jakim jest młodość. Niech obcowanie ze świętymi przekona Was o miłości i trosce Pana Boga o każdą i każdego z Was.
Plakat-2023 – pdf
Plakat 2023 – jpg