START

Odprawa Katechetyczna 2023/2024 – TUTAJ

Drodzy Katecheci Diecezji Łowickiej,

Drodzy uczniowie Szkół Podstawowych,

Witajcie na naszej stronie OWR (Olimpiada Wiedzy Religijnej) i OTK (Olimpiada Teologii Katolickiej). Miło, że tu zaglądacie. To znak, że być może Wasi uczniowie spróbują swoich sił w religijnych zmaganiach Olimpijskich.
Na naszej stronie znajdziecie wszystkie informacje potrzebne do przygotowania uczniów i przeprowadzenia Olimpiady, przede wszystkim na poziomie szkolnym, ale również na poziomie dekanalnym i diecezjalnym. Podaliśmy hasła Olimpiad, terminy przeprowadzenia poszczególnych etapów. Znajdziecie tu także całą literaturę potrzebną do przygotowania się na poszczególne etapy Olimpijskich zmagań. Koniecznie przeczytajcie Regulamin Olimpiady. Jest w nim wiele cennych wskazówek dla uczestników i opiekunów.
Nasze Olimpiady OWR i OTK są wielką szansą dla uczniów, aby poczuć smak Olimpijskich zmagań, aby poznać wiedzę przekraczająca materiał szkolnych lekcji religii i uczestniczyć (to oczywiście najlepsi) w nagrodzie, którą jest wakacyjny wyjazd zwycięzców w piękne miejsca naszej Ojczyzny (bywaliśmy też za granicą). Wyjazd połączony jest z czynnym wypoczynkiem (kajaki, górskie wycieczki, basen) jak również z religijną formacją (Msza święta, wspólna modlitwa, nawiedzenie sanktuariów). Zależy nam na tym aby nasze Olimpiady przyczyniły się do wyłonienia dobrych uczniów, którzy nie tylko poprzez swoją pobożność ale także dzięki sprawnościom intelektualnym będą wzbogacać Kościół i społeczeństwo. Zróbcie wszystko co w Waszej mocy aby zachęcić do udziału w Olimpiadzie jak najwięcej uczniów (pierwszy etap dość prosty) zwracając swoją propozycję do uczniów szczególnie zdolnych.
OWR dla Szkół Podstawowych odbędzie się w tym roku pod hasłem: „Światło Wiary”. Tę Olimpiadę przygotowuje w całości nasza diecezja. Chcemy uwagę naszych olimpijczyków zwrócić na fundamentalną sprawę, jaką jest wiara. Pomogą nam w tym homilie papieża Franciszka wygłoszone podczas Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie, fragmenty Katechizmu Kościoła Katolickiego, wybrane Listy z Nowego Testamentu oraz katechezy, autorstwa ks. Marcina Modrzyńskiego, jakie towarzyszyły pątnikom podczas tegorocznej Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasna Górę.
OTK to Olimpiada dla Szkół Ponadpodstawowych, Olimpiada Ogólnopolska. Biorą w niej udział młodzi ludzie ze wszystkich diecezji naszego kraju. W tym roku organizatorem całego przedsięwzięcia jest diecezja radomska. Temat nad jakim będą pochylać się uczestnicy brzmi: „Zasady społeczne w nauczaniu Kościoła”. Temat bardzo aktualny i zbyt mało znany.
Życzymy Wam, Drodzy Katecheci i Waszym uczniom dobrego, owocnego roku szkolnego i do zobaczenia podczas Olimpijskich zmagań w naszej diecezji a być może w Radomiu podczas ogólnopolskiego finału.

Plakat – OWR 2024 – TUTAJ

Plakat – OWR 2024 (czarno-biały) – TUTAJ